Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

NAŠ FRAN OSVAJA ZLATO U SPLITU!

Autor: Maja Poslon Živković, 16. 8. 2016.

FRAN ŠOŠ Z L A T N I u SPLITU !!!!
Fran Šoš osvojio je 1.mjesto na finalu Sportskih igara mladih u Splitu. Predstavljajući našu županiju Fran Šoš je pobjednik šahovskog turnira Sportskih igara mladih u Splitu! Čestitke Franu na zlatnoj medalji i plasmanu na veliku Međunarodnu završnicu!

U četvrtoj smjeni Državne završnice 20. Sportskih igara mladih u Splitu igrao se šah u kategoriji 2001. i mlađi u muškoj i ženskoj kategoriji.

U ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Anamarija Radiković ŠK Rijeka, Rijeka, drugo mjesto osvojila je Petra Randić ŠD Sisak, Sisak, dok je treće mjesto osvojila Ivana Maroslavac ŠK Vinkovci.

U muškoj kategoriji igrali su: Fran Šoš ŠK Donji Miholjac, Donji Miholjac, Matija Fauković ŠK Samobor, Samobor , Pavo Šimić ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski, Patrik Klapač ŠK Oroslavlje, Oroslavlje, Erik Hajpek ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod, Ivan Trošelj ŠK Junior, Rijeka, Luka Plazek ŠK Picok Đurđevac, Đurđevac, Andrija Potrebica ŠK Mladost, Varaždinske Toplice, Damian Vučenović ŠK Casper, Zadar, Petar Mrvac ŠK Novi Zagreb, Zagreb, Gabrijel Radovčić ŠK Šibenik, Šibenik, Danijel Kovačević ŠK Gundinci, Gundinci, Roko Kasun ŠK Goran, Vrbovsko, Lukas Cajner ŠK Brestje, Sesvete, Leo Orač ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete, Filip Straka ŠK Orahovica, Orahovica, Aleksandar Mihov ŠK Gardinovec, Belica , Leo Muzica ŠK Lovac, Pazin, Alan Župan ŠK Prigorje, Zagreb-Markuševec, Dino Stojanović ŠK Šokadija, Babina Greda, Romano Randić ŠD Sisak, Sisak .
Prvo mjesto osvojio je Fran Šoš ŠK Donji Miholjac, drugo mjesto osvojio je Matija Fauković ŠK Samobor, dok je treće mjesto osvojio Pavo Šimić ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski.
Prvih troje u obje kategorije plasirali su se na Međunarodnu završnicu 20.Sportskih igara mladih krajem mjeseca kolovoza u Splitu.(Mario Kokaj) Sportske igre mladih.

Sportske igre mladih, najmasovnija su sportsko amaterska manifestacija u ovom dijelu Europe, a ove godine obilježavaju jubilarnu 20. godišnjicu. U Splitu je 1.8.2016. započela Državna završnica, a ukupan broj djece koja se natječu u završnim natjecanjima je 3.540.
Sportske igre mladih organizirane su pod pokroviteljstvom Međunarodnog Olimpijskog odbora i Europske komisije, a podržavaju ih ambasadori Sportskih igara mladih – javne osobe iz svijeta sporta i gospodarstva koje prepoznaju važnost rada s djecom i mladima. Ove godine podršku je dao i ambasador Sportskih igara mladih Luka Modrić koji je povodom otvaranja Igara naglasio: “Prijavite se na Sportske igre mladih! Svi smo mi nekad bili djeca i moja uloga ovdje je jedno veliko priznanje. Želim da i moja djeca sudjeluju u ovoj prekrasnoj sportskoj manifestaciji.“

Još jednom od srca čestitamo našem Franu na postignutom rezultatu!