Autor: Marija Jarabek, 27. 2. 2018.

S učenicima nižih razreda održane su radionice povodom Dana ružičastih majica

26. i 27. veljače su održane radionice povodom Dana ružičastih majica.

U prvim razredima je provedena radionica Suradnja. Aktivnost smo započeli razgovorom o tome zašto obilježavamo Dan ružičastih majica i zašto baš na taj dan nosimo ružičaste majice. Zatim su se učenici podijelili u skupine. Članovi svake skupine su trebali od dijelova sastaviti 4 trokuta. Kada su sastavili trokute od njih su trebali sastaviti kvadrat. Tijekom sastavljanja trokuta i kvadrata učenici nisu smijeli komunicirati. Radionicu je vodila učiteljica Marija Jarabek.

Učenici drugih razreda sudjelovali su u radionici Ne nasilju, da prijateljstvu. Razgovarali su o tome što je nasilje, što je to pravo prijateljstvo i rješavali zamišljenje problemske situacije. Radionicu je vodila učiteljica Zlatana Šrajer.

Učenici trećih razreda sudjelovali su na radionici pod nazivom Suradnja. Aktivnost smo započeli razgovorom o tome zašto obilježavamo Dan ružičastih majica i zašto baš na taj dan nosimo ružičaste majice. Zatim su se učenici podijelili u skupine. Članovi svake skupine su trebali od dijelova sastaviti 4 trokuta. Kada su sastavili trokute od njih su trebali sastaviti kvadrat. Tijekom sastavljanja trokuta i kvadrata učenici nisu smijeli komunicirati. Kada su učenici složili kvadrate raspravljalo se tome što je bio cilj radionice i je li im lakše raditi u skupini ili sami. Radionicu je vodila učiteljica Marija Jarabek.

U 4. a i b razredu je provedena radionica Prevencija nasilničkog ponašanja. Prva aktivnost je bila empatija (osvješćavanje emocija u različitim navedenim situacijama). Druga aktivnost je bila suradnjom do rješenja problema (učenici su u parovima, povezanim rukama, trebali nešto nacrtati, ali nisu smjeli razgovarati - da bi ostvarili zadatak morali su surađivati i nazmjence popuštati). Radionicu je vodila učiteljica Mirna Šimenić.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr