GLEDALI SMO LALA LAND

Autor: Zrinka Jurčević, 11. 3. 2017.

Učenici sedmih i osmih razreda, u pratnji svojih razrednica, posjetili su u četvrtak 9. ožujka valpovačko kino i uživali u projekciji hvaljenog i Oscarima nagrađenog filma Lala land.

Riječ je mjuziklu koji u svom središtu ima romantičnu ljubavnu priču. Radnja filma smještena je u suvremeni Los Angeles, no atmosferom podsjeća na zlatnu eru Hollywooda, a prati mladu ambicioznu glumicu Miju (Emma Stone) te jazz pijanista Sebastiana (Ryan Gossling). Oni započinju romansu, istovremeno pokušavajući realizirati svoje snove. Međutim, kada se njihovi snovi počnu ostvarivati i njihove karijere krenu uzlaznom putanjom, njihov se odnos nađe na kušnji. Jesu li se glavni likovi spremni odreći vlastitih snova kako bi spasili međusobni odnos, nećemo otkriti. No, možemo otkriti da je ovo film u kojem se isprepliću šareni snovi i jazz glazba, uzbudljive mogućnosti i stvarnost odricanja, što bi bilo i ono što uistinu život jest… Učenicima se film svidio, a nadamo se da će, pogotovo osmašima, teme jazza i mjuzikla - koje obrađuju kroz nastavne sadržaje glazbene kulture, sada biti privlačnije i bliže.

Naravno, pozivamo i one koji još nisu, da pogledaju film i prepuste se sanjarenju, a možda, uz njega zavole i jazz.

školska knjižničarka Anamrija Hat

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr