ODGOVORI NA ČESTO POSTAVLJENA PITANJA VEZANA UZ E-UPISE

Autor: Maja Poslon Živković, 28. 6. 2017.

NISpuSŠ nakon prvog dana prijave programa objavljuje odgovore na često postavljena pitanja i ukazuje na njihovu važnost prilikom e-Upisa. NISpuSš moli sve kandidate da pažljivo pročitaju odgovore kako bi bili pravodobno informirani i kako bi znali što je potrebno učiniti u određenom trenutku (gubitak PIN-a ili neispravni podaci).

1. Zašto piše kako nisam zadovoljio preduvjet Zaprimljena prijavnica?
Potpisana prijavnica s popisom prijavljenih obrazovnih programa dostavlja se od 10. do 12. srpnja 2017. godine. Učenici osnovnih škola iz obrazovnoga sustava Republike Hrvatske prijavnicu dobivaju od razrednika i potpisuju je zajedno s roditeljem/skrbnikom i donose razredniku u svoju školu. Kandidati izvan obrazovnoga sustava Republike Hrvatske prijavnicu koju su potpisali zajedno s roditeljem/skrbnikom šalju isključivo u digitalnom formatu, skeniranu, elektroničkom poštom Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko obrazovanje, koji ih je registrirao u sustavu. Ostali učenici dostavljaju prijavnicu školi koja ih je aktivirala (ponavljači u srednje škole, učenici koje je aktivirala glazbena/plesna škola u glazbene/plesne). Sve dok ne bude označena u sustavu tvoja zaprimljena prijavnica, taj će preduvjet biti označen crveno.

2. Na preduvjetima piše da nisam završio osnovno obrazovanje?
U slučaju ako kandidatu piše da nije završio osnovno obrazovanje ili da je neka od ocjena krivo unesena, NISpuSŠ moli kandidata da se obrati razredniku u osnovnoj školi.

3. U slučaju da kandidat izgubi PIN, potrebno je poslati SMS s riječi OPET s broja s kojeg je prvi put zatražio PIN na broj 888 000

4. Ako je neki od podataka na kartici Moji podaci neispravan (datum rođenja, ime i prezime roditelja, adresa) NISpuSŠ moli kandidata da se obrati svojem razredniku.

5. Ako kandidatu nije uneseno natjecanje s kojim ostvaruje dodatne bodove ili je krivo evidentirano, potrebno je javiti se e-poštom na e-adresu: helpdesk@skole.hr.

6. Dodatne bodove za otežane uvjete prethodnog obrazovanja u sustav je unosio kandidatov razrednik do ponedjeljka, 26. lipnja 2017. godine, prema dokumentu koji mu je kandidat dostavio.

7. Mole se kandidati da obrate pozornost na škole koje imaju raniji rok prijave zbog dodatnih provjera (prijava za njih traju do nedjelje, 2. srpnja 2017. godine), a za sve ostale škole do ponedjeljka, 10. srpnja 2017. godine.

8. Potrebno je pažljivo složiti listu prioriteta.
Svakoga punog sata za svakog se kandidata pronalazi obrazovni program koji mu je trenutačno najviši na listi prioriteta, a na kojemu se po bodovima nalazi unutar upisne kvote. Ako se takav program pronađe, kandidat se briše sa svih ostalih lista prioriteta koje se nalaze niže na ljestvici poretka, čime se otvaraju slobodna mjesta za kandidate ispod „crte“. Ovaj se postupak ponavlja sve dok se time događaju pomaci na bolje. Po završetku se postupka objavljuju ljestvice poretka na kojima je svaki kandidat optimalno razmješten. Detaljniji je opis dostupan na poveznici https://www.upisi.hr/docs/Upute_ljestvice_poretka_v1.pdf .

NISpuSŠ moli kandidate da kod svakog upita na e-adresu helpdesk@skole.hr obavezno navedu sljedeće podatke:
- Ime i prezime
- OIB
- Korisničku oznaku
- Kontakt telefon/mobitel

Uz navedeno, potrebno je dostaviti i detaljan opis poteškoće uz sve informacije za koje kandidat smatra da bi mogle pridonijeti bržem rješavanju upita.

Izvor: www.skole.hr

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr