Autor: Maja Poslon Živković, 30. 5. 2018.

Proslava Dana naše škole održana je 30.svibnja 2018.godine.

Svečanu proslavu Dana škole započeli smo svetom misom u donjomiholjačkoj crkvi koju je predvodio vlč.Josip Antolović.

Prigodni program povodom Dana škole nastavio se u kino-dvorani. Na samom početku nam se obratio ravnatelj, gospodin Vedran Aladić, pozdravivši sve prisutne goste, ravnatelje susjednih škola te rukovoditelje gradskih prijateljskih ustanova, sve učitelje i učenike naše škole. Posebno se osvrnuo na bivše djelatnike naše škole koji su i danas bili s nama.

Nakon ranateljevog pozdravnog govora predstavile su nam se školske mažoretkinje uz pratnju pjevačkog zbora i tamburaškog orkestra skladbom "Ja sam za ples".

Uslijedio je "Valcer br.2" u interpretaciji tamburaškog orkestra, a potom skladba "Uhvati ritam" u izvedbi pjevačkog zbora.

Učenica Ana Perković nam je nakon toga izvela svoj monolog "Obitelj Pristojnić" kojim se predstavila i na ovogodišnjem LiDraNu.

Katrin Maroslavac i Ana Mikić su nam odale tajnu o čemu sve šapuću na putu do škole pjesmom "Šaputanje".

Na oduševljenje svih prisutnih učenici 2.a i 4.b razreda su sa svojim učiteljicama Mirnom Šimenić i Zlatanom Šrajer izveli "Cup song" služeći se plastičnim čašama.

Učenici 4.a razreda su nam pak izveli kratak igrokaz na engleskom jeziku pod nazivom "Kod veterinara".

"Proba za koncert" uz solisticu Anu Perković odjeknula je zatim kino-dvoranom.

Članovi Dramske skupine su nam izveli igrokaz "Nepravda",

a potom i "Ocjena".

Uslijedila je dobra stara "Džuli" u izvedbi Eme Čmelak.

A na samom kraju programa oduševio nas je svojim nastupom Muški školski bend izvedbom pjesama "Stranac u noći" i "Jesen u meni".

Kroz cijeli program svečane akademije vodila nas je Stella Tomac.

U pripremi i realizaciji programa sudjelovali su:

PJEVAČKI ZBOR, TAMBURAŠKI ORKESTAR I MALE MAŽORETKINJE

UČENICI DRAMSKE SKUPINE

UČENICI 4.A - PETRA PEŠIĆ, DORIJAN VRBEŠIĆ, LUCIJA HAT, KAIRA IVIĆ, VITO ČERNOGA

ANA PERKOVIĆ

UČENICE 3.A - ANA MIKIĆ I KATRIN MAROSLAVAC

UČITELJI:

DARKO NIKOLIĆ
BORIS ŠILI

ZLATANA ŠRAJER

MIRNA ŠIMENIĆ

SILVIJA JEŽIĆ-KNEŽEVIĆ

VESNA ALADIĆ

ANKA CIGROVSKI

AJDA ZUBČIĆ

MUŠKI ŠKOLSKI BEND

Nakon svečane akademije svi zainteresirani mogli su pogledati izložbu učeničkih radova u školskom holu.

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr