Područna škola Rakitovica

PŠ Rakitovica jedina je područna škola pri Osnovnoj školi “August Harambašić”.
Nastava je organizirana u jednoj smjenama, a izvode je učitelji razredne i predmetne nastave. Škola je opremljena suvremenom opremom koja podiže razinu kvalitete odgojno-obrazovnoga procesa.

Adresa: Venoseva 5, Rakitovica
Telefon: 031/ 646-244

Broj razrednih odjela

Broj učenika

O Područnoj školi Rakitovica

Škola u Rakitovici je, prema zapisima iz ljetopisa, počela raditi 1835. godine pod pokroviteljstvom grofa Gustava Hillepranda, baruna od Prandaua, kao niža pučka škola.Tri godine kasnije je, zahvaljujući velikom angažmanu domicilne obitelji, a na trošak tadašnje općine i uz pripomoć vlastelinstva, sagrađena nova školska zgrada na kat koja je imala tri učionice i stan za nadučitelja. 1935.godine staru je školsku zgradu zamijenila nova.
Najveći broj učenika zabilježen je u školskoj 1950./51.godini kada je školu pohađalo 135 učenika.
Ulica u Rakitovici u kojoj je danas škola dobila je ime po učiteskoj obitelji Venus koja je u rakitovačkoj školi ostavila pola stoljeća učiteljskoga rada.