OPROŠTAJ OD LEKTIRE - BEZ STRAHA

Autor: Zrinka Jurčević, 9. 6. 2021.

Strah u Ulici lipa je bilo posljednje djelo za cjelovito čitanje u 5. b razredu. Učenici su se na kreativan način „pozdravili“ s obveznom lektirom.

Uz uobičajene zadatke uz lektiru, koji se odnose na razumijevanje pročitanosti djela, učenici su se mogli i kreativno izraziti. Petra i Petar su napisali ulomke iz dnevnika Mungosa Nevade te smo mogli pratiti kako je Darko (Mungos) proživljavao svoj susret s družinom iz Ulice lipa. Karlo nas je razveselio igrom „Kolo sreće“ u kojoj je sudjelovao cijeli razred. Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine, a Karlo je kao pravi voditelj pratio odgovore učenika, ostvarene bodove. Pitanja nisu bila ni malo jednostavna. Kao i u svakoj igri i natjecanju, bilo je i pogodaka, ali i promašaja, više ili manje sreće u ostvarivanju bodova. Osim dnevnika i igre, u učionici 5. b imate i malu izložbu majica koje su oslikane motivima iz književnog djela.

Ni lektira ne mora biti strašna, zar ne?

Zrinka Jurčević, učiteljica hrvatskoga jezika

Kolo sreće - Karlo i Petar.

Tamara Mia i Leila broje bodove.

Majice s motivima književnog djela.

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr