SVJETSKI DAN UČITELJA

Autor: Zrinka Jurčević, 4. 10. 2016.

Povodom Svjetskog dana učitelja, u holu školu postavljeni prigodni panoi ispunjeni dječjim radovima  - crtežima i pjesmama - kao mali, ali vrijedan znak pažnje učiteljima naše škole.

UNESCO je 1994. godine proglasio 5. listopada Svjetskim danom učitelja u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te se kao takav i cijeni.
    Povodom Svjetskog dana učitelja u holu škole ostvaren je prigodni pano koji je nastao zajedničkim radom učenika i učitelja zaduženih za praćenje tog dana. Učitelji su pronašli zanimljive izreke koje se odnose na njihovo zvanje.  Učenici 5. b razreda su svoje učitelje prikazali crtežima, bilo portretima, bilo uhvaćenim trenucima na satu. Male pjesničke ostvaraje, činkvine, pisali su učenici 6. a razreda u kojima su izrazili misli i razmišljanja o svojim učiteljima. 7. c se pridružio razmišljanjima na temu: Što za mene znači učitelj?  te pokojim crtežom.
   Učenici su sa svojim učiteljima složili veseli mozaik koji na  lijep način prikazuje ljepotu i ispunjenost učiteljskog poziva.

Pano osmislili učitelji: Zrinka Jurčević, hrvatski jezik
                                 Mario Pintarić, geografija
Kreativni uratci: učenici 5. b, 6. a, 7. c

.