NADBISKUP POSJETIO NAŠU ŠKOLU

Autor: Zrinka Jurčević, 26. 2. 2013.

Nadbiskup đakovačko-osječki Marin Srakić tijekom kanonske vizitacije posjetio
Osnovnu školu "August Harambašić" Donji Miholjac

Osnovnu školu "August Harambašić" Donji Miholjac je u utorak 26. siječnja 2013. godine tijekom kanonske vizitacije pohodio đakovačko-osječki nadbiskup Marin Srakić koji se susreo s učenicima, učiteljima i zaposlenicima naše škole.

Riječima dobrodošlice pozdravio ga je ravnatelj škole Vedran Aladić rekavši između ostaloga:
    "Kao što svakoga dana timski i zajednički kročimo i živimo u službi djece, grada Donjeg Miholjca i šire društvene zajednice, tako i vas danas, poštovani nadbiskupe, ovako zajedno dočekujemo.
     Neka vama i vašim suradnicima boravak u našoj školi bude ugodan i neka ostane trajna uspomena na želju svih nas, učitelja, zaposlenika i učenika, da slijedimo i živimo put istine, dostojanstva, pravednosti, ljubavi i poštovanja prema Bogu i čovjeku.“
Ravnatelj je nadbiskupu uručio i prigodan dar, zlatovez s motivom Gospe koji su izradile naše školske vezilje sa svojom voditeljicom Anom Rakitić, uz posvetu i misao svetoga Augustina:
„Gospodine, daj mi snage da radim sve ono što od mene tražiš, a onda traži od mene što god želiš.“
    Nadbiskup Marin Srakić je zahvalio zaposlenicima i učenicima škole na toplom dočeku te ravnatelju uručio dar – monografiju Pečuške biskupije i Đakovačke nadbiskupije  pod nazivom Naša europska baština.

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr