VOLIM DONJI MIHOLJAC

Autor: Zrinka Jurčević, 19. 3. 2013.

Održano edukacijsko predavanje za naše učenike vezano za očuvanje i  zaštitu kulturne i prirodne baštine Donjeg Miholjca

U holu škole za učenike naš škole održano je 15. ožujka 2013. godine edukacijsko predavane s temom o očuvanju i  zaštiti kulturne i prirodne  imovine našeg grada.  Predavanje su držali pripadnici policije te voditeljice Turističke zajednice Donji Miholjac.  Prvo su slušali općenito o zaštiti  baštine našeg grada. Nakon toga voditeljica TZ Donji Miholjac pokazala je prezentaciju o kulturnoj baštini Donjeg Miholjca (spomenici, dvorac, crkva). Prikazala je i obnovu spomenika koji je napravljen povodom posjeta cara Franje Josipa I. Donjem Miholjcu, zatim o uređivanju perivoja koji je uređen prema starim slikama. Prema biljkama uređen je povijesni herbarij. Ravnatelj naše škole govorio je o očuvanju javne imovine u okolišu škole, pokazao je fotografije koje prikazuju učinjenu štetu na tablama, dijelovima zgrade škole. Naglasio je kako su svi počinitelji otkriveni. Zatim se na kraju još obratio predstavnik osječke PU te je govorio o grafitima kako često štete pročeljima zgrada. Predavanje je trajalo jedan školski sat, a učenici su dobili prigodne letke.

NOVINARKA: Ivana Dorkić, 6. b

Melia Vidaković, voditeljica TZ Donji Miholjac

ravnatelj Vedran Aladić

predstavnik PU Osijek