Pješice do škole

Autor: Lara Job, 7. 4. 2013.

Kako idete u školu?  Pješice?  Biciklom? Voze vas roditelji?

Ovaj tjedan, 10. travnja, obilježava se Tjedan hodanja do škole.

Djeca vole hodati u školu! Vole biti aktivni, provoditi vrijeme sa svojim prijateljima, učiti prelaziti cestu na pravilni način, dolaziti u školu budni i spremni za praćenje nastave.

Većina školske djece žele hodati ili voziti bicikl do škole, ostatak djece ne želi i ne ide u školu pješice, premda je puno zdravije ići pješice nego voziti se autom.

Zašto baš pješice? Redovitim i discipliniranim hodanjem može se mnogo učiniti za svoje zdravlje i za dobro raspoloženje. Između ostalog, hodanje povećava kapacitet pluća, povećava srčani kapacitet i stabilizira krvni pritisak, povećava masu, jačinu, izdržljivost i pokretljivost mišićnog tkiva i čini nas općenito zadovoljnijima.

Porastom svijesti o mogućnosti odlaska u školu pješice ili biciklom, roditelji su također mijenjali vlastite načina putovanja te birali hodanje ili vožnju biciklom.

Učenje djece o prometu daje im samopouzdanje za hodanje ili vožnju biciklom u školu, a njihovim roditeljima hrabrost da im to dopuste.

Stoga, hodajmo do škole, družimo se s prijateljima, a istovremeno činimo dobro za svoje zdravlje!

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr