Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

KVALIFIKACIJSKI STOLNOTENISKI TURNIR U DONJEM MIHOLJCU

Autor: Zrinka Jurčević, 10. 4. 2013.

Stolnotenisački klub Donji Miholjac bio je domaćin Kvalifikacijskom turniru za ekipno i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje - regija Slavonija (istok)

Stolnotenisački klub Donji Miholjac bio je domaćin Kvalifikacijskom turniru za ekipno i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje – regija Slavonija (istok) 7. travnja 2013. godine s početkom u 10 sati.  Turnir je održan u Nastavno-sportskoj dvorani Osnovne škole „August Harambašić“ D. Miholjac. Sudjelovale su ekipe iz Osijeka i Vukovara. Iz našeg kluba sudjelovalo je pet stolnotenisača: Lorena Dorkić, Sofija Čočaj, Marta Jurčević, Mateo Vinković i Anton Smrekar. Marta Jurčević zbog svoje petnaeste pozicije na rang ljestvici u kategoriji mlađih kadetkinja, izravno je prošla na državno natjecanje. U ekipnom natjecanju mlađih kadetkinja Marta, Lorena i Sofija nisu se uspjele  plasirati na državno natjecanje s 2. mjestom jer samo prva ekipa prolazi, a to je bio Vukovar. Treće mjesto zauzela je ekipa iz Osijeka. Lorena Dorkić je u mlađim kadetkinjama osvojila turnir tako što je bila prva u skupini te pobijedivši u polufinalu Sofiju koja je na kraju osvojila treće mjesto. Mateo Vinković je u mlađim kadetima, poput Lorene, bio prvi u skupini te u polufinalu igrao protiv Antona te u finalu pobijedio. Anton Smrekar se nije uspio izboriti za treće mjesto. Što se tiče ekiipno u muškoj kategoriji, plasirala se ekipa iz Osijeka jer jedini imaju potpunu ekipu. Državno prvenstvo Hrvatske održat će se u Osijeku od 10. do 12. svibnja 2013. godine, a naš klub u pojedinačnom dijelu predstavljat će Lorena Dorkić, Marta Jurčević i Mateo Vinković. Trener i glavni organizator Alen Vuzem.
                                                                                        Novinar: Anton Smrekar, 7.c