ZLATNA HARFA

Autor: Zrinka Jurčević, 14. 5. 2013.

U crkvi svetog Mihaela arkanđela održana Zlatna harfa 2013., smotra dječjih crkvenih zborova Miholjačkog i Valpovačkog dekanata.

Misnim slavljem u 10 sati, 11. svibnja 2013. godine započela je smotra dječjih župnih zborova „Zlatna harfa“ u župnoj  crkvi sv. Mihaela arkanđela u Donjem Miholjcu. Misno slavlje predvodio je miholjački župni vikar vlč. Damir Stanić uz suslavitelja Mihaela  Mađarevića, župnika u Marijancima. Nakon mise nastupilo je 100-tinjak  djevojčica i dječaka okupljenih u pet zborova Miholjačkog i Valpovačkog dekanata. Nastupili su zborovi iz Rakitovice, Marijanaca, Valpova,  Ladimirevaca i dječji zbor „MIR“ iz Donjeg Miholjca koji vodi s. Nikolina, a na orguljama svira studentica Katarina Ćosić. Naš zbor broji  30-tak članova i okuplja djecu od predškolskog uzrasta do sedmog razreda osnovne škole. Može se pohvaliti s najmlađom pjevačicom smotre koja  ima nepunih 5 godina i članica je zbora zajedno sa svojom starijom sestrom već punih dvije godine. Dječji zbor u Donjem Miholjcu ima svoju dugu tradiciju  zahvaljujući našim sestrama koje su bile neumorne  u radu s dječjim zborom. Nakon smotre prisutnima se obratio župnik Josip Antolović rekavši da ovdje nema pobjednika jer su svi pobjednici. Čestitao je malim pjevačima na lijepo otpjevanim pjesmama a predstavnicima svakog zbora podijelio priznanja za sudjelovanje na Zlatnoj harfi 2013. i pozvao sve prisutne na druženje uz sok i pecivo u župnom dvorištu.

sestra Nikolina

dječji zbor Mir Donji Miholjac

svi zborovi

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr