Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac

> Naslovnica

STOLNOTENISKI TURNIR - ZAGIPING

Autor: Zrinka Jurčević, 23. 5. 2013.

Stolnotenisači STK Donji Miholjac sudjelovali su na 60. Zagipingu, velikom međunarodnom turniru. Među 150 igračica u kategoriji najmlađih kadetkinja, Marta Jurčević osvojila je 3. mjesto

Članovi Stolnotenisačkog kluba Donji Miholjac sudjelovali su na 60. Međunarodnom turniru u Zagrebu pod imenom Zagiping. Turnir se igrao 17., 18. i 19. svibnja 2013. godine. Ekipu je vodio trener Alena Vuzem. Ovaj turnir je jedan od najjačih turnira za mlađe kategorije u Europi, a došlo je 850 natjecatelja iz 147 klubova iz čak šesnaest zemalja. Po prvi puta na turniru su igrali natjecatelji iz Švicarske, Kanade i Kine.
    Prvog dana turnira nismo imali predstavnike. Drugog dana turnira igrali su Marina Vuzem u kategoriji kadetkinja, Marta Jurčević u kategoriji najmlađih kadetkinja, Lorena Dorkić u kategoriji mlađih kadetkinja te Mateo Vinković u kategoriji najmlađih kadeta. Marina Vuzem je u skupini imala jednu pobjedu koja nije dovoljna za prolazak skupine, a isto je prošla Lorena Dorkić, no ostavile su odličan dojam. Marta Jurčević je bez većih problema prošla skupinu te došla u osminu finala, a nastavak turnira je igrala u nedjelju, trećeg dana turnira. Mateo Vinković je izvrsno igrao u skupini, no u šesnaestini finala je izgubio. Trećeg dana turnira Marta Jurčević je u svojoj kategoriji došla do polufinala gdje je izgubila od pobjednice turnira. Osvojivši 3. mjesto, bila je najbolje plasirana hrvatska igračica podijelivši ga s igračicom iz Italije. Nagradu je primila od najpoznatijeg igrača stolnog tenisa ovih prostora Dragutina Šurbeka.
    Ovaj turnir je bio zadnji turnir na kojem su mogli igrati svi registrirani igrači, ove sezone ostaju još samo turniri „Top 12“ u svakoj kategoriji.

Novinar: Anton Smrekar, 7.c