DANI KRUHA U 2.C RAZREDU

Autor: Vedran Aladić, 13. 10. 2013.

I ove smo godine obilježili Dane kruha uz puno kreativnosti i truda.

U petak 11. listopada 2013. u 2. c razredu je vladalo  uzbuđenje i užurbanost. Naša je škola toga dana obilježavala Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje pa smo kao i prošle godine mijesili kruh. Ove smo se godine malo modernizirali pa smo upotrijebili električni pekač iz kojeg smo nakon tri sata nadgledanja izvadili mirisni i svježi kruh.

Naše mame su kao i svaki put bile jako vrijedne pa su po učenicima u razred poslale svakojakih krasota od tijesta. Bilo je tu kiflica, kuglof, pita, pletenica, usukanaca, štapića i svega što možemo poželjeti.

Učili smo o kruhu u pjesmi, vjeronauku, prirodi i uživali u likovnom stvaralaštvu.

U petak je za nas u 2.c bio jako važan dan. Konačno smo počeli s projektom Škola je moj drugi dom koji je osmislila učiteljica Zlatana Šrajer Knežević. Naime, cilj projekta je uključiti naše roditelje u nastavu, tako da i oni koji to nisu budu na jedan dan učitelji! Prve su nastupile Dorina i Unina mama. Dorina mama nam je zamijesila kruh te nam izvrsno objasnila rad ljudi u jesen i pokazala jesenske plodove! Jako puno toga smo naučili i vrlo smo joj zahvalni.

Unina mama nam je održala sat prirode i društva, jedinicu Jesen u mom zavičaju. Bili smo jako dobri i pažljivo je slušali pa smo naučili puno toga o životinjama i biljkama u jesen. Unina mama nam je donijela i herbarij s raznim biljkama našeg parka koji nas je oduševio!  Jedva čekamo nastupe ostalih roditelja!

Zlatana Šrajer Knežević, učiteljica 2.c razreda

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr