ŽUPAN VLADIMIR ŠIŠLJAGIĆ POSJETIO NAŠU ŠKOLU

Autor: Branka Cigrovski, 11. 11. 2013.

Župan darovao sportske dresove članicama Školskog sportskog saveza grada Donjeg Miholjca

Župan Osječko –baranjske županije Vladimir Šišljagić posjetio je sa svojim suradnicima u petak 8. studenoga 2013. godine Osnovnu školu „August Harambašić“ Donji Miholjac kako bi školama članicama Školskog sportskoga saveza grada Donjeg Miholjca uručio prigodan dar – sportske dresove.

Susretu su nazočili članovi Školskog sportskoga saveza grada Donjeg Miholjca - ravnatelji i učenici osnovnih škola iz Viljeva, Magadenovca, Podgajaca Podravskih i Donjega Miholjca te Srednje škole Donji Miholjac.

Nakon što je podijelio učenicima sportske dresove, župan Vladimir Šišljagić je  izrazio zadovoljstvo organizacijom rada našeg školskog sportskog saveza te izvrsnim rezultatima kojima naši učenici i voditelji promoviraju Županiju osječko-baranjsku. Ravnatelj Vedran Aladić zahvalio je županu u ime učenika na darovanim dresovima te naglasio da je ulaganje u djecu ulaganje u budućnost te da učitelji i treneri sustavno odgajaju djecu kako bi postali dobri ljudi, pošteni i kvalitetni sportaši te kako bi poštovali fair-play igru ne samo na sportskim terenima, nego i u životu, a ako uz to postignu i vrhunske rezultate, onda je misija u potpunosti napravljena.

Osim podjele dresova župan je obišao i novoizgrađene učionice u potkrovlju Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac te iskazao vrlo pozitivne dojmove o novome odgojnom i obrazovnom prostoru koji je financirala Županija osječko-baranjska s nešto manje od pola milijuna kuna.  Župan je u adaptiranim učionicama razgovarao s učenicima i djecom te iskazao radost što je novim učionicama roditeljima omogućeno da više vremena provode sa svojom djecom zbog pohađanja nastave u jednoj smjeni.

Ravnatelj Vedran Aladić naglasio je da projekt izgradnje četiriju novih učionica dugoročno gledajući ostavlja i prostora za razmišljanje o pokretanju produženoga ili cjelodnevnog boravka u prostoru Osnovne škole „August Harambašić“ Donji Miholjac.

Osim župana Vladimira Šišljagića i njegovih suradnika susretu su nazočili pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport OBZ-a Andrej Bičak sa suradnicima, tajnik Zajednice športkih udruga OBŽ-a Dubravko Ižaković, tajnica Školskog sportskog saveza OBŽ-a Mirna Rajle, gradonačelnik Donjega Miholjca Zoran Kovač, zamjenik gradonačelnika Darko Mikić, predstavnici Županijskog nogometnog saveza, predstavnici Nogometnoga središta Donji Miholjac i Zajednice športskih udruga grada Donjeg Miholjca.

Susret je zaključen uz obećanje da će ovakva suradnja biti nastavljena i dalje na dobrobit svih učenika koji su temelj budućnosti i napretka.

Župan u susretu s učenicima i učiteljicom na nastavi matematike

u adaptiranim učionicama

Župan u školskoj knjižnici kod podjele sportskih dresova

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr