SKUPNI RODITELJSKI SASTANCI UZ SURADNJU S ODJELOM ZA PREVENCIJU PU OSJEČKO-BARANJSKE I PP DONJI MIHOLJAC

Autor: Renata Siročić-Pleić, 1. 12. 2023.

U našoj je osnovnoj školi nastavljeno održavanje skupnih roditeljskih sastanaka u okviru dugogodišnjeg preventivnog projekta "Škola bez nasilja i očuvanje školske imovine"

U okviru dugogodišnjeg školskog preventivnog projekta pod nazivom „Škola bez nasilja i očuvanje školske imovine“, u Osnovnoj školi „August Harambašić“ održani su skupni roditeljski sastanci na kojima je nazočilo više od četiri stotine roditelja donjomiholjačkih osnovnoškolaca.

Osim ravnatelja koji je upoznao roditelje sa školskim aktualnostima i zahvalio im na aktivnom sudjelovanju u projektu Mali veliki talenti, sastanku su nazočili dugogodišnji voditelj Odjela za prevenciju PU osječko-baranjske Robert Škorvaga, djelatnik prometne policije PP Donji Miholjac Mišel Ivanišić te kontakt-policajac Robert Vrbešić.

Robert Škorvaga predstavio je roditeljima nekoliko aktualnih tema vezanih uz djecu s kojima se naše društvo svakodnevno susreće, a posebno se osvrnuo na opasnost korištenja energetskih pića od strane osnovnoškolaca te na internetsku ovisnost i vršnjačko nasilje. Naglasio je da je Osnovna škola „August Harambašić“ Donji Miholjac svojim sustavnim preventivnim programima usmjerila ponašanje učenika i pravila ponašanja u školi i gradu te da je kao takva jedna od najorganiziranijih i najsigurnijih škola u Osječko-baranjskoj županiji.

Ravnatelj Vedran Aladić i djelatnik prometne policije Mišel Ivanišić upoznali su roditelje s novom organizacijom parkiranja ispred osnovne škole i dvorane. S obzirom na to da je od ranih jutarnjih sati školsko parkiralište kraj sportske dvorane zauzeto od strane osoba koje nemaju veze sa školom te da zbog toga roditelji koji ujutro automobilom dovoze djecu u školu nemaju gdje stati, nego su prisiljeni ostaviti djecu na cesti, škola je za sve roditelje pripremila ovjerene parkirne kartice te dala jasan naputak da je navedeni prostor škole na sjevernoj strani sportske dvorane rezerviran isključivo za posjetitelje škole s ovjerenom karticom, tj. za roditelje. Na taj će se način povećati sigurnost mališana koje roditelji automobilom dovoze u školu te će se smanjiti prometne gužve oko škole. Novi režim parkiranja trebao bi krenuti sredinom idućega tjedna, a za koordinaciju navedenog projekta bit će zadužena donjomiholjčka prometna policija.

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr