LIDRANO 2011.

Autor: Zrinka Jurčević, 29. 3. 2011.

Nekoliko riječi o Lidranu 2011. - priloženi predloženi radovi

Državna smotra Lidrano 2011. održat će se u Šibeniku  10. – 12. travnja. Iako su naši radovi bili predloženi sa županijske razine, nisu pozvani na sudjelovanje u Šibenik. Bez obzira na nepozivanje, moramo reći da je to lijep i važan uspjeh za novinarsku skupinu naše škole jer su sad već drugu godinu za redom predloženi za najvišu razinu. U prilogu ove vijesti možete pročitati intervju koji su napravile Lora Babić i Maria Jurčević, 8. a s gospodinom Enesom Poljićem, islamskim vjeroučiteljem, koji  vrijedno radi u našoj školi.  Priložene su dvije verzije: kraća, koja je kraćena zbog propozicija Lidrana te duža potpuna verzija . U prilogu se nalazi i radijska emisija „Lagati ili ne – pitanje je sad?!“ Ona je rezultat rada svih novinara, ali i učenika, nastavnika koji su sudjelovali  u usmenoj i pisanoj anketi – svima veliko HVALA na odazivu i suradnji! Bez suradnje, ne bismo mogli ostvariti ovaj zajednički uspjeh.

O uspjehu naših radova govori i podatak da je prošlogodišnji rad „Facebook naš svagdanji“  Ive Slačanac objavljen u  obiteljskoj reviji Obitelj za mjesec travanj, u čijem uredništvu se nalazi i naš poznanik s Lidrana gospodin Slaven Školka, vjeroučitelj u bizovačkoj školi.  Časopis je izašao prigodno povodom dolaska pape Benedikta XVI.  u našu domovinu. Kao novinari, radujemo se svakom uspjehu i drago nam je kad prepoznaju vrijednost našeg rada.

NOVINARI & voditeljica Zrinka Jurčević

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr