POSJET DJEČJE SPISATELJICE JADRANKE ČUNČIĆ-BANDOV

Autor: Zrinka Jurčević, 7. 4. 2011.

Spisateljica Jadranka Čunčić-Bandov održala dvije kratke kazališne predstave za učenike naše škole

Našu školu, na poziv naše školske knjižničarke Milke Kovačević, posjetila je spisateljica dječjih igrokaza Jadranka Čunčić-Bandov 4. travnja 2011. godine. Književnica je odigrala igrokaze koje je sama napisala i osmislila. Održane su dvije predstave u holu škole. Prva je bila u 11 sati za učenike jutarnje smjene, a druga u 12, 30 sati za učenike popodnevne smjene. Učenici od 1. do 4. razreda su gledali, smijali se i zabavljali uz igrokaze. Uz učenike matične škole bili su i učenici PŠ Rakitovica sa svojim učiteljem i učiteljicama. Vidjeli su poznate likove iz lektire Igre sa zmajevima - zmajeve, potom mudru sovu i vjevericu,  zatim glavne likove stripa,  koji spisateljica piše za dječji časopis Prvi izbor, a nalazi se i u čitankama, Boduljko i Žbunika. Spisateljica je bila oduševljena učenicima i pohvalila ih je da su odlična publika. Učenicima je bilo jako zanimljivo najviše zato što su i sami sudjelovali u igrokazima.

Novinarka: Ana Gereč. 6. a

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr