PRVA SVETA PRIČEST

Autor: Zrinka Jurčević, 23. 5. 2011.

Prvopričesnici 3. a i 3. b razreda proslavili svoju prvu pričest u župnoj crkvi svetog Mihaela

U župnoj crkvi svetog Mihaela u Donjem Miholjcu svečano je proslavljena prva sveta pričest u nedjelju 15. svibnja 2011. godine. Prvopričesnici su se pripremali tijekom školske godine na školskom i župnom vjeronauku. Sestra Nikolina je imala vrlo odgovornu i lijepu zadaću, pripremiti 39 prvopričesnika za njihov važan dan kao i cijeli program za samu svečanost.

Prije nedjelje prve svete pričesti održana je trodnevnica na kojoj su sudjelovali mali pripravnici, ali i njihovi roditelji i kumovi. Župnik Josip Antolović blagoslovio je krunice, križiće koje im je podijelila sestra Nikolina. Prvopričesnici su preuzeli svoje bijele haljinice i vjenčiće. Samo nedjeljno slavlje započelo je u 10,30 sat svečanim ulaskom prvopričesnika u crkvu. Tijekom mise roditelji su svojim čitanjem biblijskih tekstova, paljenjem krsne svijeće pridonijeli svečanosti. Prvopričesnici su molili psalam, čitali molitvu vjernika te zahvalili Isusu, roditeljima te  svima koji su im pomogli na putu do ovog susreta s Euharistijskim Isusom.

Nakon svečanog slavlja, uslijedilo je zajedničko slikanje kako bi i na taj način zadržali u sjećanju vrlo važan dan u svom vjerničkom životu.

NOVINAR: Maria Jurčević, 8. a

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr