DRAMSKO-TAMBURAŠKO-NOVINARSKA VEČER

Autor: Zrinka Jurčević, 26. 5. 2011.

Održana dramsko-tamburaško-novinarska večer kojom su se predstavili učenici i njihovi mentori svojim radom i uspjehom u ovoj školskoj godini

Dramsko-tamburaško-novinarska večer održana je u miholjačkom dvorcu Mailath 18. svibnja 2011. godine. Program je vodila Iva Slačanac, učenica 8. razreda. Na početku je pjevački zbor uz pratnju tamburaškog orkestra otpjevao nekoliko slavonskih pjesama, a potom su se prisutnima obratili ravnatelj Vedran Aladić i jedan od vijećnika grada Donjeg Miholjca Krunoslav Kovačević. Program je bio ispunjen pjesmom, zanimljivim igrokazima. Posebno je pozdravljen Josip Opančar  zbog svog uspjeha na natjecanju iz hrvatskoga jezika. Gosti su imali priliku poslušati radijsku emisiju, ulomke iz novinarskog rada koji  su bili predloženi za Državnu smotru LIDRANO. Učenica Ana Andračić predstavila je prezentaciju kojom su naši učenici sudjelovali na ekokvizu.  Na planu ekologije posebno je istaknuto priznanje vezano uz dobivanje Zelene zastave te stjecanja Zlatnog statusa Međunarodnih ekoškola.Ravnatelj je posebno zahvalio mentorima i organizatorima programa: Darku Nikoliću (tamburaški orkestar), Tereziji Bratuševac (pjevački zbor), Silviji Ježić-Knežević (klavirska pratnja)Vesni Aladić (dramski dio), Ani Majdenić (ekokviz), Zrinki Jurčević (novinari).  Na kraju programa podijeljene su prisutnima brošure o billjnim vrstama koje se nalaze u okolišu škole te zanimljiva knjižica Šetnja mi(h)olačkim krajem koja sadrži razglednice nekadašnjeg Donjeg Miholjca što je bila tema prezentacije s ekokviza.

NOVINARI: Ana Gereč, Megan-Maria Fabing, 6. a
FOTO: Dino Ferlin, 6. a

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr