POKAZNA VJEŽBA MLADEŽI CRVENOG KRIŽA DONJI MIHOLJAC

Autor: Zrinka Jurčević, 2. 11. 2011.

U holu škole održana pokazna vježba članova Crvenog križa Donji Miholjac - ujedno poziv svim osmašima da se uključe u rad CK-a

Mladež Crvenog križa Donji Miholjac predstavila se učenicima 7. i 8. razreda pokaznom vježbom. Pokazna vježba održana je 28. listopada 2011. za vrijeme prvog velikog odmora u holu škole.  Vježba je bila demonstracija različitih mogućih ozljeda i traumatičnih stanja: amputacija, epilepsija, panični napad, vanjski prijelom, razderotine…Demonstratori su imali lažne ozljede, rane, ali su izgledale vrlo stvarno. To se moglo vidjeti i po reakcijama učenika koji su se čak i uplašili izgleda nekih  „rana“. Naravno, sve „ozljede i rane“ su bile dezinficirane, sanirane, a paničari i epileptičari smireni.  Vježba je bila ujedno i prikaz mogućih zadaka na natjecanjima koja očekuju članove Crvenog križa.

Ujedno je i poziv učenicima 8. razreda kojima su se vježbe svidjele, da se mogu uključiti u rad Mladeži Crvenog križa Donji Miholjac i prijaviti voditeljima u njihovo sjedište ili nastavnici biologije Andreji Ham Tintor.

NOVINAR: Lea Duvnjak, 7. b
FOTO:Dino Ferlin, 7. a

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr