MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: Zrinka Jurčević, 16. 11. 2011.

Mjesec hrvatske knjige pod motom Čitajmo pjesnike obilježen različitim aktivnostima i sadržajima u našoj školi

Mjesec hrvatske knjige, koji se svake godine obilježava od 15. listopada do 15. studenog diljem Hrvatske, u našoj je školi obilježen nizom aktivnosti vezanih uz knjigu i čitanje. Mjesec hrvatske knjige ove je godine bio posvećen pjesništvu pod motom ČITAJMO PJESNIKE. U njegovom su obilježavanju sudjelovali učenici uz pomoć knjižničarke Milke Kovačević, nastavnice likovne kulture Višnje Shale te učiteljice pripravnice hrvatskoga jezika Vlatke Šantoši.
Ispred knjižnice postavljen je pano s pjesmama Antuna Mihanovića, Stanka Vraza i Tina Ujevića s odabranim pjesmama. Učenici se često zaustavljaju i čitaju njihove stihove.

Učenici prvoga razreda tijekom Mjeseca hrvatske knjige posjetili su knjižnicu gdje im je naša knjižničarka, gospođa Milka Kovačević, čitala pjesme prilagođene njihovom uzrastu. Svoj su doživljaj knjižnice učenici izrazili crtežima koji su izloženi u holu škole.

Povodom dana Svih svetih prigodno su odabrane pjesme hrvatskih pjesnika Josipa Pupačića, Antuna Branka Šimića, Đure Sudete, Dragutina Tadijanovića, Nikole Šopa i Ljube Weisnera. Pjesme su putem školskog razglasa pročitali učenici viših razreda: Dora Blažetin, Mislav Pavin, Filip Osbah, Amanda Demerac i Nina Kovačević.
Učenicima 6. b razreda zadatak je bio oslikati stihove na temu Pupačićeve pjesme Cetina, što su i učinili na satu likovne kulture zajedno s nastavnicom Višnjom Shalom. Njihovi su radovi također postavljeni na panou koji se nalazi u holu škole.

Radionicu haiku poezije na temu jeseni u 6. c razredu provela je pripravnica hrvatskoga jezika Vlatka Šantoši. Učenički su radovi postavljeni na panou ispred knjižnice.

Povodom Mjeseca knjige bio je organiziran i posjet Interliberu, međunarodnom sajmu knjiga koji se održavao od 8. do 13. studenoga 2011. godine. Dio djelatnika naše škole posjetio je sajam knjiga i obogatio svoje kućne knjižnice.

Pripremile:
Milka Kovačević, knjižničarka
Vlatka Šantoši, hrvatski jezik

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr