USPJEŠNO ZAVRŠENA HUMANITARNA AKCIJA

Autor: Branka Cigrovski, 7. 12. 2011.

Uspješno je završena humanitarna akcija za kupovinu Brailleovog stroja namijenjenoga sedmogodišnjoj djevojčici Sari, učenici Osnovne škole "August Harambašić" Donji Miholjac, koja od ove godine pohađa 1. razred naše škole.

Od srca zahvaljujemo svima vama koji ste u ovo predbožićno vrijeme odlučili svojim prilogom pomoći humanitarnu akciju i Sari učiniti vedrijima školske dane.

Zaposlenici, roditelji i učenici Osnovne škole "August Harambašić"  Donji Miholjac, Područne škole Rakitovica i Osnovne glazbene škole donirali su tijekom ove akcije 6699,82 kn,  a zaposlenici gradske uprave grada Donjega Miholjca, Porezne uprave, Katastra, Prekršajnoga suda, Ureda državne uprave, zaposlenici Ine Naftaplina pogona Beničanci,  djeca i zaposlenici Dječjega vrtića "Pinokio”, članovi Društva "Naša djeca"  Donji Miholjac te Elektro Antić Donji Miholjac donirali su iznos od 3824,00 kn.

Dakle, ovom je akcijom skupljeno ukupno 10 523, 82 kn.

Iznos od 8734,00 kn već je uplaćen za kupovinu sljedećih pomagala: pisaćeg stroja Perkins (Brailleov stroj), zatim posebnog gimnastičkog pribora s podlogom te posebne gimnastičke zvučne lopte za slijepe osobe, a iznos od 1789,82 kn predan je Sarinoj majci koja će kupiti ostala sredstva i pomagala potrebna za redoviti nastavni proces.

Hvala vam svima u ime djevojčice Sare i njezine obitelji na svakom Vašem nesebičnom daru kojim ste osmislili životni put ove drage djevojčice i pokazali u ovim teškim vremenima da se jedino srcem dobro vidi i da je na svijetu jedino važno biti čovjek i prepoznati potrebe naših najmanjih.

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr