DRAMSKO-TAMBURAŠKO-GLAZBENA VEČER

Autor: Zrinka Jurčević, 21. 12. 2011.

Prigodnim programom tamburaša, pjevačkoga zbora i mladih glumaca u velikoj vijećnici dvorca Mailath obilježen kraj kalendarske godine

U velikoj vijećnici dvorca Mailath učenici Osnovne škole ˝August Harambašić˝ Donji  Miholjac te Osnovne glazbene škole već su tradicionalno održali dramsko-tamburašku glazbenu večer 21. prosinca 2011. godine u 17,00 sati. Učenica 7. razreda Ana Mačković vodila je još jednu dramsko-tamburašku glazbenu večer. Nakon što je pjevački zbor ˝Breze˝ otpjevao  pjesmu ˝Kad ljubav pobijedi˝ ravnatelj Vedran Aladić održao je kratak govor pozdravivši sve prisutne,čestitajući Božić i uspješnu 2012. godinu. Potom se kratko obratio i predstavnik Grada Dojeg Miholjca Dario Šutalo. Tamburaški orkestar odsvirao je Larinu pjesmu. Uz njihovu pratnju pjevački zbor otpjevao je pjesmu Djetešce nam se rodilo, Bijeli Božić i Malo mira. Tamburaški orkestar vodi nastavnik Darko Nikolić. Nakon toga dramska skupina, koju uvježbava nastavnica Vesne Aladić, prikazala je igrokaz Potraga za anđelima.

Pjevački zbor pod vodstvom Terezije Bratuševac otpjevao je pjesmu Ljepotica i zvijer. Dramska skupina Područne škole Rakitovica pod vodstvom nastavnice Slavice Horvat izvela je igrokaz Crvenkapica. Za kraj večeri pjevački zbor otpjevao je pjesmu  Tiiha noć. Vijećnica je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, prisutni su velikim pljeskom pozdravili lijepu izvedbu i trud naših učenika i njihovih voditelja.

NOVINARI:Megan-Maria Fabing i Marija Ovžetski, 7. a

FOTO:Dino Ferlin, 7. a

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr