Marljivim radom do uspjeha

Autor: Branka Cigrovski, 11. 3. 2009.

Tamburaško-literarno-filmsko-dramska večer učenika  Osnovne škole "August Harambašić " Donji Miholjac

Tijekom godine učenici Osnovne škole "August Harambašić" marljivo su radili i pripremali se za brojna natjecanja. U Donjem Miholjcu, u dvorcu Mailath, 24. veljače 2009. godine u 18,00 sati održana je priredba u kojoj su sudjelovali učenici naše škole te nam pokazali i podijelili s nama svoje uspjehe i postignuća.
                    Na početku priredbe učenicima i gostima obratio se ravnatelj škole Vedran Aladić te u nekoliko riječi opisao ovogodišnje rezultate. On je bio vrlo zadovoljan postignutim uspjesima te je pohvalio sve učenike. Nakon ravnatelja, učenicima se obratila i knjižničarka Milka Kovačević koja nam je ispričala svoja iskustva s učenicima u školskoj knjižnici. Dobro smo se nasmijali te nastavili dalje s programom. Gradonačelnik Donjeg Miholjca Stjepan Viduka također je bio nazočan te se i on obratio učenicima. Čestitao je učenicima i nastavnicima na njihovom radu te izrazio želju da i u budućnosti surađuje s osnovnom školom. Gradonačelnik je školi darovao knjige za školsku knjižnicu i tamburaški instrument za naš orkestar.

Tijekom cijele večeri uživali smo u tamburaškoj glazbi i zboru osnovne škole.

Učenici su čitali svoje literarne i novinarske radove te govorili poeziju. Među najzanimljivijim radovima našli su se film "Ave care" te prezentacija s eko-kviza. Moramo napomenuti da je film predložen za Državnu smotru LIDRANO 2009., a učenici koji sudjeluju u eko-kvizu ostvarili su plasman na Državno natjecanje u Trogiru u ožujku 2009.
              Prisutni roditelji, učitelji bili su jako zadovoljni i ponosni na svoje učenike te su ih na kraju priredbe nagradili velikim pljeskom.
Priredba je vrlo dobro organizirana. Učenici su pokazali da su se stvarno potrudili kako bi svoju školu prikazali u najboljem svjetlu te smo im zaista zahvalni.

Novinari: Nives Radonjić, Matea Greganić, 8.b

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr