MEĐUOPĆINSKI SUSRET LIDRANO

Autor: Zrinka Jurčević, 9. 2. 2023.

Nakon održane školske razine Smotre LiDraNo 2023. naši učenici sudjelovali na Međuopćinskoj smotri u Podgoraču i ostvarili plasman na županijsku razinu.

Plasman naših učenika na Županijsku smotru LiDraNo

U Podgoraču održana Međuopćinska smotra LiDraNo 2023.

Učenici naše škole, koji su prošli školsku razinu Smotre, sudjelovali su na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2023. održanoj 6. veljače 2023. godine u Osnovnoj školi Hinka Juhna u Podgoraču. Školu su predstavljali učenici Kaira i Vanja Ivić, Ema Bolvari (dramski skupni izraz), Loris Gazdek, Damir Dolančić, Klara Jarabek, Dora Kopić (literarni izraz) i Hana Čmelak (novinarski izraz) s mentoricama Vesnom Aladić, Ankom Cigrovski i Zrinkom Jurčević.

Učenici su na put krenuli u 7:45 sa školskog  perona naše škole k Osnovnoj školi Hinka Juhna u Podgoraču. Zahvaljujući vozačima Mariju i Danijelu, brzo i sigurno su stigli na svoje odredište. Nakon kratke okrepe, započela je Smotra. Domaćini su pripremili kratki program u sportskoj dvorani. Ovisno o vrsti izraza učenici su se podijelili po učionicama u kojima su čitali svoje uratke odnosno izvodili dramske igre.

Kada su pročitali radove i prikazali svoje dramske uratke, imali su vrijeme za sok i hamburger. Za to vrijeme povjerenstva su prosuđivala radove. Oko 11:00 sati ponovno su otišli u učionice gdje su im povjerenstva priopćila rezultate. Na Županijskoj smotri koja će se održati 28. veljače 2023. u Osijeku bit će predstavljeni novinarski radovi učenice Hane Čmelak, mentorica Zrinka Jurčević te dramska igra učenika Kaire Ivić, Vanje Ivića i Leone Bolvari, mentorica Vesna Aladić.

U sportskoj dvorani je bila završna objava najuspješnijih radova, nastupa i izvedaba Smotre te podjela priznanja. Nakon zajedničkog fotografiranja krenuli su na povratak u Donji Miholjac.

Hana Čmelak, novinarka 7. b

Ema, Vanja, Kaira, Loris, Damir, Klara, Dora, Hana - naši predstavnici na Međuopćinskoj smotri u Podgoraču

Hana Čmelak (novinarski izraz)

Ema Bolvari, Vanja i Kaira Ivić (dramski-skupni izraz)