EUROPSKI DAN JEZIKA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Maja Poslon Živković, 26. 9. 2024. 18:31

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Cilj mu je promovirati i zaštititi bogatu jezičnu raznolikost Europe te podići svijest o važnosti cjeloživotnog učenja jezika za sve. Obilježava se od 2001. godine kada je utemeljen na inicijativu Vijeća Europe. Koordinira ga Europski centar za moderne jezike.

I ove godine obilježili smo ga i u našoj školi.

OPROŠTAJ S UČENICIMA OSMIH RAZREDA

Autor: Vedran Aladić, 3. 7. 2024. 09:23

Dragi naši osmaši,

kroz ovih osam godina oblikovali ste sebe i počeli ste graditi jedan mozaik. Mozaik koji se naziva život. Dosad ste bili zaštićeni od plima i oseka, a danas vas šaljemo na otvoreno more na kojemu ćete morati upotrijebiti sve vještine, sve sposobnosti, sva znanja, sve mudrosti koje ste dosad stekli kako oluje i vjetrovi ne bi pokidali vaša jedra. Zaista vjerujemo da će vaše lađe na kojima budete plovili kroz život biti naoružane beskrajnim strpljenjem, mudrošću, poniznošću, dobrotom, praštanjem i željom za stvaranjem boljeg svijeta.

Želimo vam puno uspjeha u srednjoj školi, želimo vam puno osmijeha i radosti u budućem životu i ako vas život jednom odnese daleko, nikada nemojte zaboraviti gdje je započeo vaš put, nemojte zaboraviti našu i vašu osnovnu školu.

Gdje god bili, uvijek gradite mostove kako biste se jednom mogli vratiti.

Sretno od srca!

[više]

KONCERTIMA UČENIKA I UČITELJA OBILJEŽENA 190. OBLJETNICA OSNUTKA GLAZBENE ŠKOLE U DONJEM MIHOLJCU

Autor: Vedran Aladić, 7. 6. 2024. 23:03