> Eko kviz
Eko kviz "Lijepa naša"

Ekološki kviz obuhvaća 5 nastavnih predmetu(kako u pismenom tako i u usmenom dijelu), a to su: Geografija, Biologija, Kemija, Priroda i Vjeronauk te određena područja:

1. Prostorno-demografska obilježja Hrvatske (geografija)
  2. Religijska kultura (vjeronauk)
  3. Prirodni sustavi (priroda, biologija, kemija, geografija)
  4. Gospodarska obilježja (priroda, biologija, geografija)
  5. Zdravstvena i ekološka kultura (Priroda, Biologija, Kemija, Geografija, tehnologija te znanja iz opće zdravstvene kulture i globalne ekologije).

Također, svaki tim ima zadatak napraviti svoju vlastitu PowerPoint prezentaciju "Istražili smo-Uradili smo-Predlažemo"  uz pomoć mentora.

U timu se trebaju nalaziti 4 učenika i mentor(i) - po jedan učenik iz 5., 6., 7. i 8. razreda.

Natjecanja se sastoje od: pisanog dijela, prezentacije i usmenog dijela

U usmeni dio ulazi 5 timova s najviše bodova nakon završenog pismenog dijela i prezentacije. Dva najbolja tima idu na Državno i svehrvatsko natjecanje i Ekološkog kviza-"Lijepa naša"

Moj tim i ja postigao je odličan uspjeh u protekle tri godine. Dvije godine zaredom (2008/'09,'09/'10) naša škola je sudjelovala je na Državnom i svehrvatskom natjecanju na kojem je osvojila zapažene rezultate; bili smo 5. '08/'09 te 3. '09/'10. Nažalost, ove godine nismo se plasirali na daljnje natjecanje, ali nadamo se boljem uspjehu u sljedećoj školskoj godini. Naš tim bio je pod vodstvom nastavnice biologije i kemije Ane Majdenić te tehničkom pomoći nastavnice matematike i informatike Branke Cigrovski. Na Državnom i svehrvatskom natjecanju odlično smo se proveli. '08/'09 bili smo u Seget Donjem(gradić u blizini Trogira), a sljedeće godine u Puli gdje nam je turistički vodič pokazao(točnije pokazala) Pulski amfiteatar, dvojna vrata te još mnogo pulskih znamenitosti i zanimljivosti Pule. Sve u svemu, nismo se puno zamarali testovima i ispitivanjima nego smo uživali u prirodnim i kulturnim znamenitostima Lijepe naše.

U prilogu se nalaze radovi s kojima smo se predstavljali na eko kviz "Lijepa naša"

Ivor Pleić

Osnovna škola "August Harambašić" Donji Miholjac / Prilaz stadionu 1, HR-31540 Donji Miholjac / os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr / dmiholjac@os-aharambasica-donjimiholjac.skole.hr